100 TL ve üzeri alışverişlerinizde KARGO BEDAVA

   
 
 
 
 
     

Sipariş Ve Destek için 0 (258) 410 18 17 bizi arayın.

Whatsapp üzerinden 0 (530) 665 5878 numaramızdan bize ulaşabilirsiniz.

SSS

Neden Kuru Meyve tüketmeliyiz?
- Kuru meyveler, sinir sistemini korur, enerji verir, kan yapımında mucizeler ortaya koyar ve sayılamayacak kadar bir sürü faydası vardır. Besleyici ve potasyum açısından çok zengindir ve sindirim sorunlarına iyi gelir. Kuru meyveler çoğu zaman kurtarıcı rolündedirler; dışarıda, okulda, işte taşınma ve tüketilme kolaylığıyla ara öğünlerin vazgeçilmezi olurlar. Sadece pratik bir seçim olmakla da kalmayıp besin değeri açısından da zengindirler. Özellikle demir içerikleriyle diğer meyvelerden ayırt edilirler. Demir içeren diğer besinler gibi kuru meyvelerin de kan yapıcı özellikleri büyüktür. Kuru meyveler vücudumuza zarar veren kansere yol açan serbest radikallere karşı bizleri koruyor. Kanserle savaşta bizlere yardımcı olan en değerli besinler. Bizleri şeker rahatsızlığından, insülin direncinden, kabızlıktan, yangı hastalıklarından, gripten, böbrek rahatsızlıklarından koruyorlar.
Kuru Yeşil Kuru Meyve ve Sebzeleri nasıl kurutuluyor?
- Mevsiminde anlaşmalı olduğumuz tarlalardan ürünler toplanarak başlıyoruz Kuru Yeşil serüvenine. Özenle seçilen ürünler daha sonra kurutma tesislerimize geliyor ve son teknoloji fırınlarımızda sağlıklı ve güvenli bir şekilde kurutularak sizlere sunuluyor. Afiyet olsun
Yaş Meyve veya Sebze ile farkı nedir?
- Kurutulmuş meyvelerin yaş meyvelere göre bir takım avantajları vardır. Dengeli tüketilmesi durumunda vücudunuz için gerekli olan mineral ve vitaminleri sağlayacağından metabolizmanız için yararlıdır ve ara öğünlerde tüketilmesi içini iyi bir seçenektir, kilo vermeniz için size yardımcı olacaktır. Bazı kurutulmuş meyveler işlenirken şeker ilavesi yapılmaktadır bu kalori değerini yükseltmektedir ancak kurutulmuş meyveler şeker ilavesi içermemektedir. Herhangi bir katkı maddesi içermeyen kurutulmuş meyvelerin birçok faydası bulunmaktadır.
  • Kurutulmuş meyveler, aynı miktardaki taze halinden daha fazla lif içermektedirler. Bağırsak hareketlerinizi düzenle. Kabızlık sorununu engellemekte iyi bir yardımcıdır.
  • Anemi (kansızlık) önler. Kuru üzüm ve kuru kayısı özellikle yüksek miktarda demir içerir. 100g kuru kayısı 100 g biftekten iki kat daha fazla demir içerir.
  • Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Sarı meyveler Avitamini, betakaroten ve C vitamini bakımından zengindirler, kayısı, limon, papaya, ananas gibi. Bunlar bağışık sisteminizi güçlendirdiği gibi cilt sağlığınıza ve saçlarınıza da iyi gelir.
  • İçerdiği kalsiyum kemiklerinizi güçlendirir.
  • İçerdiği mineraller kan basıncınızı düzenler, yüksek tansiyon ve benzer birçok kalp rahatsızlığına karşı sizi korur.
  • Kurutulmuş meyveler, iyi bir antioksidan kaynağıdır.
  • Kısacası kurutulmuş ürünlerin birçok faydası vardır. Lezzetlidirler ve şekerleme yerine çocuklar ve yetişkinler tarafından tüketilebilirler. Ara öğünlerde tüketilmesi uygundur. Yoğun çalışma temposu olanlar, masa başı işi olanlar tarafından rahatlıkla tüketilebilir. Enerji verir yorgunluğunuzu alır, açlığınızı giderir, zindelik verir.
Kurutma işlemi sırasında meyve ve sebzelerin içerisindeki vitaminler kaybolur mu?
-Kurutma işlemi sırasında doğru uygulama yapıldığı takdirde kuru meyve sebzelerin yaşlarına oranla vitamin ve besleyici değerleri daha yükselmektedir. Yaş meyve ve sebze de suda çözülen vitaminler kurutma işlemi sırasında açığa çıkmaktadır.
Yanlış uygulanan kurutma işlemi, meyve sebzelerin besleyici değerlerini kaybetmesine neden olur. KURU YEŞİL özenle seçtiği meyve ve sebzeleri doğru ve sağlıklı bir şekilde kurutarak ürünü en naturel ve besleyici haliyle siz müşterilerine sunar. Ürünlerimizin hiç birinde, şeker ilavesi ve korucu kimyasal bulunmamaktadır.
Kuru meyveleri ara ya da destek öğün gibi görmemiz gerekiyor dimi, yani tedavi edici olarak algılanmamalı?
-Kuru meyveler ara öğün niteliğinde kullanılır.
Tedavi edici diyemeyiz ama yararlı olacak özelliklere sahiptir. Kuru meyvelerin faydaları saymakla bitmez. Bazı faydaları ; - Metabolizmayı hızlandırır - İnsülini dengeler - İçeriğindeki potasyum, çinko ve magnezyum nedeniyle mineral eksikliğini giderir. -Bağırsak faaliyetlerini düzenler. -Kalp krizi riskini azalttığı, göz yorgunluğunu giderdiği, şeker hastalığından kaynaklanan görme bozukluklarını engellediği bildirilmektedir. -Nefes darlığı, astım ve kalp rahatsızlıklarına karşı koruyucu etkiye sahiptir. -Kuru Meyveler içerdiği zengin lif sayesinde bağırsakları temizler.
Kurutma işlemi sırasında herhangi bir katkı maddesi kullanılıyor mu?
- Kuru Yeşil ürünlerinin hiç birisinde meyve ve sebzeden başka herhangi bir ilave katkı maddesi girmemektedir. Aynı zamanda ilave şeker de kullanılmamaktadır. Piyasada çok yaygın olan şekerli kuru meyveler ile Kuru Yeşil Kuru Meyveleri karıştırılmamalıdır.
Kuru Sebze Tozları nerede, ne amaçla kullanılmalıdır?
- Kuru Yeşil Sebze tozları %100 katkısız olarak son teknoloji makinalara sahip üretim sahamızda sizlere sunulmaktadır.
Sebze Tozları çeşitlerine göre farklı kullanım alanlarına sahiptirler. Mesela Ispanak tozundan lezzetli bir kek yapabilir, Brokoli tozundan Kremalı bir çorba yapabilirsiniz. Soğan ve Sarımsak tozu genel amaçlı kullanımlarınızda mutfaktaki en büyük yardımcınız olacaktır. Sebze Tozu çeşitlerimizin diğer kullanım alanları için www.kuruyesil.com adresine bakabilirsiniz.
Kuru Meyve ve Sebzeleri nerede saklamalıyız?
- Kuru Yeşil meyve ve sebzelerini ambalajları kapalı şekilde serin ve güneş görmeyen herhangi bir yerde saklayabilirsiniz.
Kuru Yeşil meyve cipslerinde şeker ilavesi var mı?
- Kesinlikle yoktur. Hiçbir ürünümüzün içerisinde meyvenin kendi özünde bulunan şekerden başka ilave şeker yoktur. Bir meyveden ne kadar şeker alıyorsanız Kuru Yeşil meyve cipslerinde de o oranda şeker alırsınız.
50 gr Elma Cipsi kaç adet elmadan yapılıyor?
- 50 gr Elma Cipsi orta boy 4-5 elmaya karşılık gelmektedir.


Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.